Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Oskarshamns AIK
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Oskarshamns AIK.
Oskarshamns AIK
Följ oss för uppdateringar
Nu på torsdag 23 maj kl. 18:30-20:00 drar vi igång med träningen igen för Lions. Vi hälsar alla spelare välkomna på en lättare träning med fokus att lära känna varandra och såklart en hel del spel. Framöver kommer vi att träna måndagar 18:30-20:00 ute på gräs och påtorsdagar 18:30-20:00 inne i Be-Ge hallen.
Filip Jägerbrink från Sportgruppen kommenterar återstarten såhär:
”Efter ett ofrivilligt uppehåll under våren är vi mycket glada över att återigen starta upp OAIK Lions.Från klubben sida vill vi tacka för fantastiska insatser av tidigare ledare, som nu både flyttat och tagit sig an andra åtagande.Mathias och Jimmy med flera ska ha stort tack för det arbete det gjort under OAIK Lions första 3 år.
Samtidigt vill vi också tacka Ann Sofie, Oscar och Daniel som valt att hjälpa till som ledare och gör återstarten möjlig”
Nu kör vi OAIK Lions, #OAIKfamiljens starkaste lag!
P11 (14 år) Träning | 15 feb, 10:00 |
P12 (13 år) Träning | 15 feb, 10:00 |
U16 Kalmar Södra IF U16 (borta) | 15 feb, 14:00 |
U19 Jönköpings Södra IF (P19) (hemma) | 16 feb, 13:00 |
U17 Västerviks FF (borta) | 16 feb, 14:00 |